Cable Car – Dubrovnik

16 kol.

Već duže vremena pokušavam uključiti još jednog vodiča, tj. vodičku u blog. Prvo smo zajedno slikale u Vjetrenici, a onda me ona iznenadila snimcima s nove dubrovačke žičare kamo je neki dan vodila svoju grupu. Romana K. je autor svih fotografija.

“Prvobitna žičara Dubrovnik je napravljena davne 1969. godine i uvijek je bila rado korištena, kako od strane gostiju tako i od lokalnog stanovništva koji su željeli uživati u prekrasnom pogledu na Stari Grad i okolicu. Za lijepog vremena sa vrha Srđa, možete vidjeti u daljinu do čak 60 km, što je i bio jedan od razloga zašto je tvrđava Imperijal tu sagrađena u 19-om stoljeću.

Do 1991. godine, kada je prvobitna žičara Dubrovnik prekinula s radom, više od 2,5 miliona ljudi je prevezeno na vrh brda Srđ.

Tehnički podaci:

Kapacitet kabine:                     30 putnika

Maksimalna brzina:                  6,5 m./sek.

Trajanje vožnje:                       cca. 4 min.

Kapacitet na sat:                      cca. 450 putnika

Dužina užeta:                           778 metara, prolazeći preko jednog nosivog stupa

Gornja postaja, na nadmorskoj visini od 405 metara, će imati dvije terase opremljene dalekozorima, bife/panoramski restoran, suvenirnicu, sanitarne prostorije (također i za osobe sa invaliditetom) i amfiteatar sa 200 mjesta za sjedenje.  Amfiteatar je na raspolaganju za najam za razna događanja.

Donja postaja ima sanitarne prostorije (također i za osobe sa invaliditetom) i mjesta za iskrcaj putnika za dva autobusa.”

http://www.dubrovnikcablecar.com/

7 komentara Za “Cable Car – Dubrovnik”

  1. sava 16 kolovoza, 2010 u 18:49 #

    O, koje iznenađenje na blogu 😛
    Dakle, urednica i Romana su u tajnosti pripremile krasan prilog o DU žičari. Bas me raduje!
    Čula sam da je nedavno puštena u rad, a sad vidim kako je lijep pogled na naš najljepši grad i širu okolicu. Vrijedi doći i vinuti se u visine.
    Hvala, Romana, nadam se da je ovo tek početak naše suradnje 😉

  2. slakal 16 kolovoza, 2010 u 19:31 #

    Pa vrijeme je da i mi tebe iznenadimo! 😛 Uvijek ti donosiš iznenađenja 😉

  3. ana 16 kolovoza, 2010 u 20:56 #

    Izgleda divno. Nekako mi se čini prekratko 4,5′ putovanja.

  4. nima 16 kolovoza, 2010 u 20:57 #

    Je li vodička na posljednoj slici?

  5. veki 16 kolovoza, 2010 u 21:42 #

    Pogled sa Srđa je predivan. Bio sam davno, prije rata, i otišao bih opet. Ali mi se cijena čini previsoka, valjda je samo za bogate strance. 😦

  6. slakal 16 kolovoza, 2010 u 22:08 #

    I meni se cijena čini previsoka. Ne znam da ima popusta za domaće?
    Jest @nima i @sava, vodička je na posljednjoj slici.

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s

%d blogeri kao ovaj: